Iskolai könyvtári éjszaka

Iskolánkban másodszor került megrendezésre az iskolai könyvtári éjszaka, illetve nálunk csak majdnem éjszaka, mert délután zajlott a program.
A középiskolások, kollégista diákok szerencsére szívesen jönnek a Könyvtárba! Többen az előző tanévben is részt vettek az "éjszakai" programon, nagyon örültünk szervezőtársammal, Mecsár Esztellával!
Ismét csapatok versenyeztek, mérték össze tudásukat... és a könyvtár hosszát is, egy alma segítségétvel.
De csapatzászlót, könyvtornyot is kellet építeni, amit könyvtári történetek, könyvtárról szóló versikék írása követett.
A betűtészták idén is az asztalra kerültek!
A versenyzők egy internetes játék segítségével megtapasztalhatták, hogy bizony nem könnyű a könyvtáros munkája, pontosan kell tudnia, melyik könyv hol található.
A verseny végig nagyon szoros volt, közben cukorkák élénkítették az agysejteket.

A végeredmény:
1. Eprecskék csapata
2. Vörösszeműek csapata
3. Vad beások
4. Könyvmolyok

Köszönöm, köszönjük, hogy eljötttetek!
Reméljük jövőre is találkozunk!
Ezúton is köszönöm a segítséget Mecsár Esztellának!

Szívmelengető versikék, melyek a verseny során születtek:

1.
A könyvtárban ültünk, miközben az olvasásban elmélyültünk.
Volt köztük mese, újság, kinek mi lesz újdonság.
Képes könyvek a polcon sorba,
lapozgattuk nagy izgalomba.
A verseket is szeretem, így hát meg is keresem.
Poros, koszos kincsek a földön, átlapozom, feltöltődöm.
A könyvtár mára bezár, de holnap ugyanúgy rád vár!

2.
Van egy pici könyvtár,